Telefon
22 215 94 57
22 774 42 58
Punkt sprzedaży
ul. Tadeusza Kościuszki 14,
05-120 Legionowo
E-mail
biuro@sklad-drewna.eu
Deska Tarasowa Świerk Skandynawski 24x145mm
Deska Tarasowa Świerk Skandynawski 24x145mm
Grubość
24mm
Szerokość
145mm
Powierzchnia
Drobnoryflowana - (lewa strona Gładka)
Krawędź
Zaokrąglona
Klasa drewna
A/B
Przeznaczenie
Podłogi na Tarasach i Altanach
Dostępne długości
2.50m
Możliwe długości
3m4m5m6m
CENA ZA METR BIEŻĄCY BRUTTO
VAT 23%
69,90
ZŁ / METR KWADRATOWY

Deska tarasowa wykonana ze Świerku Skandynawskiego. Drewno suszone komorowo z frezowaną powierzchnią. Prawa strona deski jest drobno ryflowana z zaokrąglonymi krawędziami, lewa strona deski jest gładka też z zaokrąglonymi krawędziami.

Szerokość Deski: 145mm

Grubość Deski: 24mm
Długości: 2,5m - 3m - 4m - 5m - 6m
Rodzaj Drewna: Świerk Skandynawski
Klasa Drewna: A/BJeżeli planujesz desek użyć w warunkach zewnętrznych, podczas montażu koniecznie zachowaj odstęp dylatacyjny minimum 4mm pomiędzy deskami, w przeciwnym razie naturalna praca desek może spowodować zwiększenie objętości i zetknięcia się desek ze sobą które przez brak dylatacji mogą się wybrzuszyć co może skutkować oderwaniem się desek od legarów i trwałemu uszkodzeniu tarasu.
Nie zapomniej również o impregnacji i olejowaniu desek i legarów przed montażem ze wszystkich stron, zrób to starannie i dokładnie ponieważ do niektórych miejsc nie dotrzesz podczas konserwacji tarasu w czasie użytkowania bez rozbierania elementów tarasu.
Deski przed montażem należy zaimpregnować preparatem który wchłania się w strukturę drewna tzw. Preparat Penetrujący np. Remmers IG-10 - Impregnat Konstrukcyjny Penetrujący w minimum 2 lub 3 warstwach, przy nakładaniu przestrzegając minimalnego zużycia preparatu na m2, ponieważ zbyt mała ilość może spowodować że środek nie będzie działał. (Czas schnięcia powinien wynosić minimum 24 godziny lub dłużej jeżeli warunki nie sprzyjają wysychaniu produktu). Preparat należy nakładać pędzlem w dość grubych warstwach. (nie żałować)
Po wyschnięciu Drewno Zaolejuj nanosząc Olej do Tarasów Zewnętrznych np. Remmers Pflege-Ol. Olej należy nanosić w minimum 3-4 Warstwach lub do momentu kiedy drewno już nie może wchłonąć więcej środka. Do olejowania sposób Kolejna Warstwa na Półsuchą powierzchnie (Odstęp między warstwami 2-4h) Niedopuszczając do powstawania zacieków. Niewchłonięty w ciągu 10-15 min olej należy rozetrzeć. Do olejowania możesz użyć Pędzla, Szmatki lub Gąbki Malarskiej.
Po zaolejowaniu i docięciu materiału na wymiar docelowy, czoła desek zabezpiecz preparatem Higro-Blokującym np. Remmers Higroblocker - Który zablokuje pory drewna przed wchłanianiem wody z otoczenia, co przełoży się w pozytywny sposób na czas trwałości desek. Stosuj minimum 2 warstwy tego preparatu na wszelkie elementy w których jest widoczny poprzeczny słój drewna. (Otwory na śruby, Czoła Desek i Kantówek, Wcięcia w Drewnie) - Otwory na wkręty, śruby można zabezpieczać zatykając otwór z jednej strony i wlewając preparat do środka. po ok. 10 minutach korek należy wyjąć, a preparat zlać do pojemnika celem dalszego użycia w kolejnych otworach. Środek nakładamy pędzlem- malowanie czoła desek i kantówek, lub nalewamy strzykawką do otworów na mocowania.
Jeżeli chcesz wydłużyć maksymalnie czas żywotności deski to wyeliminuj wszelkie gwoździe, wkręty, łączniki ciesielskie ze stali węglowej i zamiast zwykłych wkrętów, gwoździ i mocowań użyj te które są przystosowane do kontaktu z warunkami atmosferycznymi wykonane ze Stali Nierdzewnej A2 lub Stali Kwasoodpornej A4. Ponieważ rdza w kontakcie z drewnem powoduje bardzo szybką biodegradację drewna, co za tym idzie drewno zgnije i zbutwieje. Jak policzyć ile to za metr kwadratowy (m2)? 

Na 1 m2 Desek Wchodzi (z 5mm przerwą pomiędzy deskami) - 6,6666 Desek x Cena za Metr Bieżący = Cena za Metr Kwadratowy Krycia
przykład:
6,6666 x 11,60 zł/mb = 77,33 zł/m2 krycia (z 5mm odstępem pomiędzy deskami)

Created by HDweb