Telefon
22 215 94 57
22 774 42 58
Punkt sprzedaży
ul. Tadeusza Kościuszki 14,
05-120 Legionowo
E-mail
biuro@sklad-drewna.eu
KALKULATOR
Tarcica Konstrukcyjna Kantówki i Belki w klasie C24 C18 C16 C14

Drewno Konstrukcyjne C24

Jakie Drewno Konstrukcyjne Wybrać? Aktualne ceny drewna konstrukcyjnego.

Tarcica Konstrukcyjna to drewno poddane selekcji, suszeniu komorowemu, ponownej selekcji, struganiu powierzchni i fazowaniu lub zaokrągleniu dłuższych krawędzi belek i kantówek.

Żeby daną Tarcicę można było nazwać tarcicą konstrukcyjną, drewno musi zostać poddane następującej obróbce.

 

Nasze drewno konstrukcyjne importujemy bezpośrednio ze Skandynawii, najcześciej dostarczanym przez nas gatunkiem drewna jest Świerk Skandynawski, a w czasach ograniczenia dostępności Świerku dostarczamy materiały z Sosny Skandynawskiej.

Tarcica Konstrukcyjna produkowana jest w trzech klasach wytrzymałości konstrukcyjnej:

We wszystkich powyższych klasach materiał jest Strugany z zaokrąglonymi krawędziami i po suszarni komorowej. Standardowymi i stale produkowanymi przekrojami Tarcicy Konstrukcyjnej są:

Tarcica Konstrukcyjna z drewna litego nie rozróżnia klas wizualnych drewna.

Klienci którzy szukają drewna konstrukcyjnego w tradycyjnych Polskich przekrojach powinni użyć Tarcicy Konstrukcyjnej Klejonej KVH która występuje w przekrojach zbliżonych do Polskiej Normy np. 80x160mm; 80x200mm; 140x140mm; 140x240mm itd.

 

Oferowane przez nas kantówki konstrukcyjne wykonane są ze Świerku Skandynawskiego zgodnie z normą budowlaną dla Tarcicy Konstrukcyjnej w klasie C24. Oferowana Tarcica Konstrukcyjna poddana jest Suszeniu Komorowemu- W komorze suszarniczej w najbardziej rozgrzanym momencie temperatura otoczenia musi osiągnąć minimum 56°C i w takiej temperaturze drewno musi być utrzymywane przez 30 min tak przygotowane drewno konstrukcyjne producenci oznaczają znakiem [KD-56°C//30min] Cały proces suszenia wraz z wystudzaniem trwa około 72 godzin. Po obróbce suszenia w wysokich temperaturach mamy pewność że żaden szkodnik i larwy nie przeżyły, dlatego z powodzeniem możemy stosować Tarcicę Konstrukcyjną bez dodatkowej impregnacji w miejscach suchych np. Szkieletach Domów z Drewna.  

Do użycia tego drewna w warunkach zewnętrznych wymagana jest dodatkowa impregnacja drewna, chemią do drewna przeznaczoną do użytku zewnętrznego. Na przykład Remmers HK-Lasur w wybranym kolorze dla powierzchni nieobciążonych mechanicznie, lub Impregnat penetrujący Remmers IG-10 i dotego kilka warstw oleju do drewna Remmers Pflege-Ol – Olej do Tarasów i drewna stosowanego w ogrodzie, w wybranym kolorze.

Powierzchnia oferowanych kantówek z Tarcicy Konstrukcyjnej jest strugana (wygładzona), a krawędzie kantówki są najczęściej zaokrąglone zgodnie z normą dla Tarcicy Konstrukcyjnej, służy to temu, aby drewno miało wyższą odporność na zapalanie, a po dodatkowej impregnacji chemicznej drewna osiągnięcie klasy materiału trudnozapalnego. Oferowany przez nas materiał jest przeznaczony do ukrytego montażu, zgodnie z normą budowlaną dla drewna konstrukcyjnego do wykonywania szkieletów drewnianych tarcica może posiadać nie-dostruganą powierzchnię, oraz miejscowe zaniki ściętej (zaokrąglonej lub fazowanej) krawędzi. W takich przypadkach wykonawca konstrukcji musi we własnym zakresie dopracować powierzchnię/krawędź przy pomocy papieru ściernego o ziarnie 60 lub 80.

Przed użyciem w konstrukcjach widocznych (Zadaszenia Tarasów, Pergole, Altany itd.) wymagane jest dalsze szlifowanie powierzchni papierem ściernym o ziarnie 60 lub 80 przed malowaniem celem otwarcia porów, oraz usunięciem niedoskonałości maszyn do obróbki drewna.

Grubość kantówki konstrukcyjnej: 45mm lub 60mm
Szerokość kantówki konstrukcyjnej: 70mm; 95mm; 120mm; 145mm; 170mm; 195mm; 220mm; 245mm
Wykończenie Krawędzi: Krawędź Zaokrąglona (promień zaokrąglenia 5mm)
Waga tarcicy konstrukcyjnej ze świerku skandynawskiego: 530 kg/1m3
Wilgotność Drewna: 18%
Klasa wytrzymałości konstrukcyjnej: C24

Drewno Konstrukcyjne występuje w długościach 1,8m; 2,1m; 2,4m; 2,7m; 3m; 3,30m; 3,60m; 3,90m; 4,20m; 4,50m; 4,80m; 5,10m; 5,40m; 5,70m; 6m – O aktualnie dostępne długości pytaj telefonicznie.


Niższe klasy drewna C16 lub C14 sprowadzamy tylko na zamówienie.

Na życzenie podane wymiary możemy dostarczyć z drewna klejonego na złącza klinowe które również jest klasyfikowane jako tarcica konstrukcyjna klasy C24. Wtedy materiał dostarczany jest w długości 13 metrów.

 

Created by HDweb