Deska wykonana ze Świerku Skandynawskiego charakteryzuje się trwałością, pięknym usłojeniem i możliwością wybarwienia w dowolnie wybrany kolor przy zastosowaniu Olejów lub Lazur zawierających Pigment.
Deski Tarasowe z drewna Świerkowego można używać w suchych wnętrzach bez dodatkowej impregnacji środkami biobójczymi ponieważ materiał jest suszony komorowo w temperaturze do 56 stopni celsjusza, przed montażem w pomieszczeniach suchych deski należy odstawić na czas aklimatyzacji drewna do wilgotności otoczenia, w przypadku brak możliwości czasowych na aklimatyzację należy wziąć pod uwagę skurcz desek który spowoduje zwiększenie się odstępów pomiędzy deskami po wyschnięciu i ustabilizowaniu w warunkach otoczenia. Podczas aklimatyzacji deski należy ułożyć na przekładkach o grubości 2 do 4 cm co warstwę zapewniając swobodny przepływ powietrza (w celu przyśpieszenia aklimatyzacji można stosować mechaniczne wentylatory które będą wymuszać obieg powietrza z pomieszczenia. Towar w czasie aklimatyzacji należy ciasno związać i obciążyć. Podczas aklimatyzacji desek tarasowych w pomieszczeniach należy dociągać paski, tak aby przez cały proces ciasno oplatały cały towar- zapobiegnie to wyginaniu desek. Podczas aklimatyzacji. W czasie aklimatyzacji deski powinny być osłonięty od słońca- Może przebarwiać deski -Paski należy dociągać. Czas aklimatyzacji zależy od efektu jaki planujemy osiągnąć może wynosić od 14 do 120 dni w temperaturze pokojowej zakładając że pomieszczenie jest ogrzewane lub o bardzo niskiej wilgotności.
Tarasy Drewniane z gatunku Świerk Skandynawski charakteryzują się jednym z najlepszych stosunków CENA = JAKOŚĆ dlatego ten gatunek drewna jest najczęściej wybieraną deską na tarasy drewniane w domach Polek i Polaków którzy zdecydowali się użyć drewna na tarasie. Po odpowiednim zabezpieczeniu tarasu, poprawnym montażu desek tarasowych i późniejszej konserwacji tarasu drewno odwdzięczy się długoletnią służbą użytkownikowi. Poniżej opisujemy jak poprawnie wykonać taras przeznaczony do użytkowania w warunkach zewnętrznych z gatunku drewna Świerk Skandynawski
DANE TECHNICZNE OFEROWANEJ DESKI RYFLOWANEJ ZE ŚWIERKU SKANDYNAWSKIEGO
Grubość Deski: 28mm (mierzona w najgrubszych miejscach, w rowkach grubość drewna to ok. 21-22mm)
Szerokość Deski: 145mm
Rodzaj Powierzchni Deski: Strugana, Ryflowana Drobny/Szeroki Ryfel
Wilgotność Drewna: ok. 16% (Drewno suszone komorowo w temperaturze 56 stopni celsjusza)
Produkowane długości: 2,10m; 2,40m; 2,70m; 3m; 3,30m; 3,60m; 3,90m; 4,20m; 4,50m; 4,80m; 5,10m; 5,40m; 5,70m; 6m
Klasa Drewna: A/B (proporcje klas w pakiecie 60%-A; 35%- B; 5%-niespełniających wymogów klasy A lub B)
Jak wykonać Taras Drewniany?
1) Fundamenty i podpory tarasu
W pierwszej kolejności należy wyznaczyć miejsce i określić rodzaj posadowienia na którym wybudujemy taras z drewna, a jest się nad czym zastanawiać, bo do wyboru są Stopy fundamentowe, Beton na tarasie, Krawężniki, Płyty chodnikowe, Bloczki, Podstawki Regulowane SPAX Lift, Pręty Gwintowane, Kotwy, Stare Płytki na balkonie których nie można zerwać, bo spółdzielnia się nie zgadza, czy inne niewymienione podłoża które posłużą nam za fundamenty tarasu drewnianego.
Bez znaczenia do dalszego planowania tarasu z drewna jest sam rodzaj podłoża pod taras, ale ważne są wysokość od punktu podparcia do planowanej wysokości gotowego tarasu, oraz odstępy pomiędzy punktami podparcia. Ponieważ im większe odstępy lub wysokość do zgubienia wtedy możemy zastosować wyższe lub niższe przekroje legarów.
Przykład 1 - Taras na betonie/Stare płyty na balkonie, kostka i inne podparcia które występują w sposób ciągły pod legarami.
W takim przypadku najczęściej mamy mało miejsca do Progu w oknie tarasowym (7-12cm) dlatego używane przekroje są dość niskie.